Uniwersyteckość naszego uniwersytetu wyzwaniem na najbliższe lata…

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w niezwykłej jubileuszowej oprawie.

– Mijające ćwierćwiecze to czas spełniających się marzeń, to czas satysfakcji: zrobiliśmy, co należało i teraz idziemy dalej – powiedział JM rektor prof. dr hab. Marek Masnyk do gości uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, jaka miała miejsce 3 października 2018 r. w auli Wydziału Teologicznego przy ul. Drzymały.

Ważnych, podniosłych, wzruszających słów było wiele. – Witam wszystkich państwa bardzo serdecznie na inauguracji roku akademickiego 2018/2019 – zwrócił się do obecnych na uroczystości rektor prof. Marek Masnyk. – Inauguracja to zawsze wzruszająca i wyjątkowa chwila; zwłaszcza dla młodych ludzi rozpoczynających tu ważny etap drogi życiowej, ale i dla całej społeczności akademickiej – mówił rektor.

Inauguracja inna niż wszystkie

Prof. Marek Masnyk podkreślił, że tegoroczna inauguracja ma szczególny charakter z trzech powodów: po pierwsze przypada w roku jubileuszu uczelni – 25-lecia Uniwersytetu Opolskiego i 65-lecia tradycji akademickich naszej uczelni, zapoczątkowanych jeszcze w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Po drugie minął właśnie półmetek kadencji obecnych władz Uniwersytetu Opolskiego na wszystkich poziomach zarządzania. –  To dobra okazja, by podsumować ten okres, ocenić miniony rok – dodał rektor. Po trzecie wreszcie – rozpoczynający się rok akademicki to rok, w którym weszła w życie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym, niosąca wiele zmian, którym trzeba sprostać.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym materiałem oraz galerią zdjęć i materiałem filmowym.

 

03
paź
2018